مبلمان

معرفی انواع مبلمان

انواع مبلمان

مبلمان راحتی

مبل راحتی نوعی از مبلمان است که با نشستن و تکیه دادن بر روی آن می توان خستگی روزانه را رفع کرد و به حسی سرشار از آرامش دست یافت. این نوع مبل ها در دو نوع نیمه راحتی و کاملا راحتی تولید می شوند. مبلمان کاملا راحتی جنبه شخصی دارند و ظاهر آنها به نحوی است که بیشتر برای استراحت مورد استفاده قرار می گیرند. مبل های نیمه راحتی تا حدودی رسمی هستند و علاوه بر استفاده شخصی، برای پذیرایی از مهمانان نیز مناسب می باشند.

مبل های راحتی در تنوعی از طرح، رنگ و جنس تولید و متناسب با هر نوع دکوراسیون داخلی طراحی می شوند. این مبل ها را می توان به راحتی با توجه به دکوراسیون خانه انتخاب نمود. مدل راحتی می تواند گزینه ای مناسب برای مبلمان اتاق خواب باشد.

 

مبلمان سلطنتی

این نوع مبلمان همانطور که از اسمش پیداست حالت سلطنتی دارد و مناسب سلیقه افرادی است که پیرو زندگی به سبک سلطنتی هستند. این مبل ها دسته ها و پایه های متنوع و پر از نقش و نگاری دارند که با هنر دست انجام می شود.

قاب این مبلمان بیشتر به رنگ طلایی و بژ است. این رنگ های براق و جذاب زیبایی بی نظیری به این مبل ها می بخشند. استفاده از وسایل دکوراتیو در کنار مبلمان سلطنتی نمای این مبلمان را شیک تر نشان می دهد. این مدل نمونه ای از مبلمان لاکچری نیز شناخته می شود.

 

مبلمان ال شکل

امروزه به دلیل کوچک بودن فضای خانه ها از مبل ال شکل برای دورتادور فضای اتاق نشیمن استفاده می شود.

این مبل ها بر اساس فضای مورد نظر تولید می شوند و از مزیت های آن می توان به ایجاد فضای بیشتر برای نشیمن افراد، تفکیک فضای نشیمن از دیگر فضاها و هماهنگی با دکوراسیون داخلی خانه های کوچک اشاره نمود.
این مدل نمونه ای از مبلمان مدرن می باشد. اگر به فکر انتخاب مدل مبلمان آپارتمان کوچک هستید، پیشنهاد ما خرید مبلمان ال شکل می باشد.

مبلمان کلاسیک

مبل های کلاسیک اصولا در طراحی داخلی منزل به سبک کلاسیک کاربرد فراوانی دارند. سبک کلاسیک از قدیمی ترین و در عین حال زیباترین و اصیل ترین سبک در دکوراسیون داخلی است. این سبک در طراحی خانه های امروزی نیز با توجه به سلیقه افراد مورد استفاده قرار می گیرد. نمای شیک و زیبای دکوراسیون به سبک کلاسیک با انتخاب مبل کلاسیک تکمیل می شود، مبلی که استفاده از رنگ طلایی در قاب دور تا دور آن ویژگی اصلی آن محسوب می شود.

در طراحی برخی از این مبل ها از هنر منبت کاری استفاده می شود که نمای فوق العاده زیبایی به این مبلمان می بخشد. با طراحی مبلمان کلاسیک مدرن، امکان استفاده از آن ها در سبک مدرن نیز فراهم می شود. اگر به دنبال مبلمانی فاخر و شیک هستید، پیشنهاد ما استفاده از مبل استیل می باشد. استفاده از این مدل مبلمان در سبک کلاسیک زیاد به چشم می خورد. در ساخت این گونه مبلمان ها از چوب و در طراحی آن از نقش و نگارهای ظریف استفاده می شود.

 

مبلمان چرمی

مبل های چرمی در تنوعی از طرح و رنگ طراحی و تولید می شوند. مبل های چرمی طول عمر بالایی دارند و تمیز نمودن آن ها به راحتی انجام می شود. این مبل ها را می توان در طراحی به سبک معاصر مورد استفاده قرار داد و رنگ چرم آن را مطابق با دکوراسیون داخلی خانه انتخاب نمود.

هنگام خرید مبلمان چرمی باید به موارد زیادی توجه داشته باشید. از جمله این که چرم باید از کیفیت مطلوبی برخوردار باشد. به طور کلی می توان گفت چرم هایی که از کیفیت خوبی برخوردارند نرم هستند، اما در مقابل چرم هایی با کیفیت پایین تر خشک بوده و دچار ترک خوردگی می شوند. هم چنین باید به یاد داشته باشید که این مدل مبل به مراقبت زیادی نیاز دارد تا دچار ترک خوردگی نشوند.

مبلمان چوبی

این نوع مبلمان از چوب تولید می شود و حسی گرم و صمیمی به فضای خانه می بخشد. در انتخاب مبلمان چوبی باید مقاومت و استحکام چوب مد نظر قرار گیرد. در ساخت مبل های چوبی از چوب انواع درختان از جمله راش، گردو، بلوط، چنار، توسکا و… استفاده می شود.

مبلمان مدرن

مبلمان مدرن در ظاهر تفاوت زیادی با مبلمان سنتی دارد. در ساخت مبلمان مدرن از طراحی های پیچیده استفاده نمی شود و مبلمان ظاهری ساده و شیک دارد. برای ساخت این گونه مبلمان ها از انواع متریال مانند فلز، چوب و غیره استفاده می شود.

ترکیب رنگی که در طراحی مبلمان های مدرن استفاده می شود، معمولا خنثی می باشد. چرم، متداول ترین متریالی است که به منظور ساخت مبلمان مدرن مورد استفاده قرار می گیرد.

مبلمان معاصر

یکی از محبوب ترین و پرطرفدارترین و در عین حال نمونه ای مبلمان که توصیف ظاهری آن نسبت به سایر مبلمان ها سخت می باشد، مبلمان معاصر می باشد. دشواری این امر به این خاطر است که مفهموم و تعریف کلی این مبلمان در طول زمان و با توجه به المان هایی که در زمان مشخص از محبوبیت بیشتری برخوردار است، تغییر می کند.

در بعضی مواقع کلمه و مفهوم معاصر با کلمه مدرن جا به جا می شود، اما به واقع معنای این دو با یکدیگر متفاوت می باشد. در ساخت مبلمان به سبک معاصر، از انواع ویژگی های مختلف استایل های متفاوت استفاده می شود. ممکن است ظاهر مبلمان معاصر که امروزه تولید و مورد استفاده قرار می گیرد با آن چه که در گذشته تولید می شد، متفاوت باشد. با توجه به این ویژگی می توان گفت یکی از تطبیق پذیرترین انواع مبلمانی که می توان در طراحی داخلی مورد استفاده قرار داد، مبلمان معاصر می باشد. در ساخت این مبلمان بیش تر از رنگ های خنثی و به طور ویژه از رنگ خاکستری استفاده می شود.

مبلمان تلفیقی معاصر و کلاسیک

همان طور که از نام این سبک مبلمان پیداست، در طراحی آن از ترکیب سبک های معاصر و کلاسیک استفاده شده است. در ساخت بدنه این گونه مبلمان ها از سبک کلاسیک استفاده می شود ولی برای انتخاب رنگ و بافت پارچه مبلی نمونه های مدرن مورد استفاده قرار می گیرد. همین امر باعث می شود که این گونه مبلمان به نمونه ای تطبیق پذیر برای استفاده در طراحی داخلی تبدیل شود. به همین خاطر بسیاری افراد به استفاده از آن علاقمند هستند.

استفاده از این نمونه مبلمان برای آن دسته از افرادی که از سبک خاصی در خانه استفاده نکرده اند و به دنبال تنوع بیشتری در طراحی خانه خود هستند، مناسب می باشد. استفاده از رنگ های خنثی در طراحی این گونه مبلمان ها در الویت قرار دارد. از انواع پارچه هایی مانند چرم، مخمل و کتان در ساخت این مبلمان ها استفاده می شود.

شزلون

شزلون به یک نوع مبل تکی می گویند که دارای یک دسته قوسی شکل است. این مدل مبلمان بیشتر جنبه تزئینی دارد و برای زیباتر کردن چیدمان مبلمان و دکوراسیون داخلی مورد استفاده قرار می گیرد. شزلون نوعی مبل دکوراتیو است و استفاده از آن برای استراحت مناسب نیست، زیرا حس راحتی و آرامش ایجاد نمی کند.

مبلمان چستر

نمونه ای دیگر از انواع مبلمان که می توان انتخاب و مورد استفاده قرار داد، مبل چستر می باشد. این مدل مبلمان عموما با پارچه های پرزدار مانند مخمل و دکمه های زیاد و دسته های لوله ای شکل شناخته می شوند. از این مبلمان می توان در طراحی سبک کلاسیک و مدرن استفاده کرد.

مبلمان حصیری

به احتمال زیاد زمانی که نام مبلمان حصیری به گوش شما می خورد، به یاد مبلمان فضای باز می افتید. اما انتخاب نمونه ای مناسب از آن می تواند در طراحی دکوراسیون داخلی نیز مورد استفاده قرار گیرد. از آن جایی که رنگ حصیر به رنگ خاکی می باشد و این رنگ نمونه ای از رنگ های خنثی شناخته می شود، استفاده از آن در کنار سایر وسایل امکان پذیر می باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *